Szanowny Kliencie

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Polityka prywatności Akceptuję

Niepełnosprawność i wychowanie

Janusz Korczak: "Nie jest wychowawcą, kto się oburza, kto się dąsa, kto ma żal do dziecka, że jest takie a nie inne, taki nie może być wychowawcą. Takie się urodziło lub takie okoliczności je ukształtowały... Niech Bóg nas strzeże od pedagogów i pedantów. To oni demoralizują młodzież".

 Św. Urszula Leduchowska: "To nie sztuka trudnych dzieci się pozbyć, ale trudne do poprawy doprowadzić - oto zadanie wychowawców".

Ks. Gaston Courtois: "Szczęście to sposób patrzenia na rzeczy i sztuka przystosowania się do nich. Oto co napisze doskonały wychowawca: Jedynym sposobem wyrobienia w dzieciach radości jest wyrobić ją w sobie. Umiejmy się uśmiechać do naszych dzieci, by nauczyć je uśmiechu. Dziecko zrobiło jakieś straszne głupstwo, jesteśmy bardzo zagniewani. Mamy ochotę zrobić groźną minę i palnąć długie kazanie; spróbujmy zamiast tego uśmiechnąć się. Skutek może być natychmiastowy". - z książki "Rady dla rodziców".

 

Działalność na rzecz szacunku, indywidualizmu, odmienności, zrozumienia i dbania o potrzeby chorych osób i ich rodzin.

Ochrona godności i integralności osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie dyskryminacji, przemocy, nadużyć i zaniedbań wobec osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie, m.in. osób bezdomnych, byłych więźniów, sierot.

Krzewienie oświaty psychologicznej oraz edukacja w zakresie potrzeb emocjonalnych i prawidłowego rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. z autyzmem.

Tworzenie warunków dla prawidłowego rozwoju dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z orzeczeniem o niepełnosprawności w ich najbliższym środowisku domowym, w miejscu zamieszkania, przedszkolnym, szkolnym, terapeutycznym.

 

Statut, Rozdział II, par.6, pkt 4-7

Jak uzyskać pomoc?
Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc od naszych Edukatorów: napisz na forum, zadzwoń.
Przekaż darowiznę
Wpłacając co miesiąc nawet niewielką kwotę, pomagasz nam nieść długofalową pomoc osobom niepełnosprawnym.
Nasze fotografie
Obrazkowe myślenie daje natychmiastowe ramy postrzegania. Fotografia jest zapisem chwili. Zobacz, co robimy w naszej galerii pamieci.
Prawdziwe historie
Czytaj historie napisane przez naszych podopiecznych i ich rodziców.

Chcę pomagać

A może potrzebujesz naszej pomocy lub szukasz przyjaciela?

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2023 Fundacja Miłość i Serce
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA